0

Ücretsiz Udemy Kursları


Sosyal Medya Hesaplarımız:

Twitter
Telegram
Google News


Reach ile Dapp Programlamaya Giriş

Kısa Açıklama:
Bu kursta Reach ile Dapp programlamaya giriş yapıyoruz.


Yayıncı:
BUGRA & ŞEBNEM AYAN


Kursun Detaylı Açıklaması:

Proje kendisini en güvenli ve kolay şekilde Dapp geliştirme platformu olarak adlandırıyor. Bir saniye duralım ve Dapp’ın ne olduğuna tekrar bakalım.

Bu soruya Wikipedia şöyle cevap veriyor.

Merkezi olmayan, dağıtılmış bir bilgi işlem sistemi üzerinde çalışan bir bilgisayar uygulamasıdır. DApp’ler, DApp’lerin genellikle akıllı sözleşmeler olarak anıldığı Ethereum Blok Zinciri gibi dağıtılmış defter teknolojileri tarafından popüler hale getirildi.

Bu tanım güzel fakat eksik. Çünkü Ethereum ile gündem olsa da artık Algorand başta olmak üzere başka akıllı kontrat sistemlerinde de Dapp gündemde. Reach projesi de Ethereum ve Algorand üzerinde geliştirme yapabilmenizi sağlıyor. Aralık 2020 bilgi notunda paylaştıklarına göre Cardano teknolojisinin arkaplanındaki Plutus’u da sisteme entegre etme sürecindeler.

Biz biliyoruz ki henüz geleneksel programlamacıların blokzincir ekosistemine “Kavimler Göçü” başlamadı. Bundan dolayı Reach tarzı uygulamaları öncü aktörler olarak görebiliriz. Bu kaçınılmaz göç başladığında, blokzincir tabanlı çözümler kulaktan kulağa yayıldığında, Reach tarzı çoklu platform desteği olan çözümler değerini daha da katlayacak.

Yine biliyoruz ki Blokzincir konusu farklı bir teknolojiye göre çoğu zaman daha karışık. Örneğin Artırılmış Gerçeklik gibi bir teknolojinin gerek mantığını gerek kodsal arkaplanını anlamak bir kaç saatinizi alırken, Blokzincir’de aynı sürede sadece kafanızda Bizanslı generalleri dolaştırmaya başlayabiliyorsunuz. Hal böyle olunca insanlar da bu teknolojiden geride duruyor. Fakat Reach tarzı platformlar bu süreci günlerden dakikalara indirebilecek çözümler sunma noktasında iddialı.

Reach nasıl çalışır ?

Peki nasıl çalışır bu Reach. Sistem sizin Reach’in kendi dilinde yazdığınız kodları farklı blokzincir teknolojilerinde kullanılabilir şekilde derler.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Unity ve C# ‘a Giriş

Kısa Açıklama:
Uygulamalı ve Çözümlü Olarak Kodlamanın ve Unity’nin Temellerini Öğrenin


Yayıncı:
Haris Üsame Sevinç


Kursun Detaylı Açıklaması:

Bedava Udemy Kursları, Hep beraber Unity ve C# ‘a giriş yapıyoruz. Burada hiç bilmeyen birine temel şekilde Unity arayüzü ve C# ile kodlama mantığını öğretiyoruz. Daha önce bu konuda hiç bir fikri olmayan bir öğrenci, kurs sonunda kodlama ve unity oyun motoru hakkında belirli konuları kafasına oturtmuş, bir üst düzey kursları aldığında zorluk çekmeyecek kadar konuya aşina olmuş bir şekilde bu kursu bitirecektir. Yani sonrasında çıkaracağım detaylı oyun kurslarına daha rahat adapte olacaktır.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Hiç Bilmeyenler İçin 3D Animasyon Dersleri – 1

Kısa Açıklama:
Muvizu 3 Boyutlu Animasyon Programı


Yayıncı:
Yusuf Bilgen


Kursun Detaylı Açıklaması:

Dersimizde ilkokul 1. sınıf öğrencisinin dahi kullanabileceği bir program olan muvizu ile animasyon yapmayı öğreneceğiz. Udemy’nin teknik kısıtlamalarından dolayı kursumuz iki farklı kurstan oluşmaktadır. Bu kursu tamamladıktan sonra 2. kursumuzu alarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Programımızda hazır bulunan karakterler, sahneler ve nesneler kullanılarak seslendirmeden, ses ve görüntü efektleri eklemeye kadar her şey hazır bir şekilde sunuluyor ve size kalan tek şey bunları hikayenize göre birleştirmek. Faydalı olması dileğiyle iyi dersler.

Bu kursta muvizu animasyon programını kullanacağız. Programın beta sürümünü 1. dersin eklerinde bulunan dosyadan indirebilirsiniz. Bu sürüm kursumuzda da aynen kullanılmıştır.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Hiç Bilmeyenler İçin 3D Animasyon Dersleri – 2

Kısa Açıklama:

Muvizu animasyon hazırlama programı

Yayıncı:
Yusuf Bilgen


Kursun Detaylı Açıklaması:

Ücretsiz Udemy Kursları, Dersimizde ilkokul 1. sınıf öğrencisinin dahi kullanabileceği bir program olan muvizu ile animasyon yapmayı öğreneceğiz. Udemy’nin teknik kısıtlamalarından dolayı kursumuz iki farklı kurstan oluşmaktadır. Bu kursu almadan önce 1. kursumuzu tamamlamanız gerekmektedir. Programımızda hazır bulunan karakterler, sahneler ve nesneler kullanılarak seslendirmeden, ses ve görüntü efektleri eklemeye kadar her şey hazır bir şekilde sunuluyor ve size kalan tek şey bunları hikayenize göre birleştirmek. Faydalı olması dileğiyle iyi dersler.

Bu kursta muvizu animasyon programını kullanacağız. Programın beta sürümünü 1. dersin eklerinde bulunan dosyadan indirebilirsiniz. Bu sürüm kursumuzda da aynen kullanılmıştır.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca Teknoloji Haberleri sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.


Etiketler: udemy nedir?, udemy ücretsiz kurslar, aralık udemy ücretsiz kurslar,Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Aralık2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanın ücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.