0

Ücretsiz Udemy Kursları


Sosyal Medya Hesaplarımız:

Twitter
Telegram
Google News


Google Flutter | Dart ile IOS ve Android Geliştirme

Kısa Açıklama:
Flutter Widget ları ve Dart Programlama dili ile hem IOS hem de Android için yazılımı kolayca öğrenin..


Yayıncı:
Selcuk Celik


Kursun Detaylı Açıklaması:

Google ın oluşturduğu ve aynı anda tek ortamda tek bir yazılım dili ile kodlama yaparak hem IOS hem de Android için NATIVE kod üretme kütüphanesi (SDK – Software Development Kit ve API) Flutter ile onun programlama dili Dart ı öğreneceksiniz.

Dart dilinin bu kurs için en gerekli kullanımını öğreneceksiniz. Ancak Flutter için en önemli konu Widget lar. Çünkü flutter tamamıyla widget lardan oluşuyor. Bunu size ne kadar kolay öğrettiğimi görecek ve başka hiç bir yerde Türkçe olarak bu detayda konunun anlatılmadığını da göreceksiniz..

Widget ları iyi bilmiyorsanız dart dilini ve komutlarını ne kadar iyi kullanırsanız kullanın hiç bir işe inanın yaramaz.

İşte bu kurs önce dart lininin en gerekli komut seti ve yapısı ile widget lardan başlangıç seviyesinde başlayacak ve yavaş yavaş ileri düzeye kadar gidecek..

Kursumuza gün geçtikçe gerekli ve başlangıçtan ileri düzeye kadar belli bir düzende konular eklenmeye devam ediyor.  Her ders için kodlama kaynak kodları da indirilebilir. Ancak siz de mutlaka her ders için pratik kodlamalarınızı yapın ve çalışın. Göreceksiniz yazdıkça alışacak ve alıştıkça her detayı kavrayacaksınız.

Zaman içinde yeni eklemeler devam ediyor olacak.


Kursu Al
Buraya Tıkla


C# ile Blockchain Kodlama

Kısa Açıklama:
C# ile Blockchain ve kripto para altyapısı ile tüm teknolojisinin nasıl kodlandığını öğreneceksiniz..


Yayıncı:
Selcuk Celik


Kursun Detaylı Açıklaması:

Bu kurs Blockchain nedir ? Nasıl yazılır? Sırları ve tüm altyapısı isimli kursumun uygulamalı olan bir devamıdır..

C# yazılım dili ile yoğun kodlama ve anlatım vardır. Console .NET Core Application projesi üzerinde çalışılacaktır. (.NET Core uygulamaları Windows, Linux ve MacOS üzerinde yani tümünde çalışır. Node yani blockchain veritabanını taşıyacak olan makinalar bu işletim sistemlerinde çalışırlarsa işte bu bizim açımızdan çok büyük bir avantajdır.)

Sizi hiç sıkmayacak şekilde anlatım ve uzatmayan bir yapıda yol izlenmiştir.

Blockchain nedir ? Nasıl yazılır? Sırları ve tüm altyapısı isimli kursumda gösterdiğim kendime ait gerçek bir blockchain yazılımının çalışma anı ve tüm özellikleri ile mimarisinin çok küçük ölçekte ancak çok tatmin edici açıdan kurs haline getirilmiş  şeklidir.

O kursa konu olan yazılım çok ileri düzey ve çok karmaşık yapıları barındırıyordu ve bu konunun yazılımını en temelden öğrenmek isteyenlere bu karmaşıklıklara girmeden ancak bu şekilde yardımcı olabilirim diye düşündüm.

Ortaya hakikaten her yapıdan ve seviyeden insanın öğrenebileceği ve sıkmadan net ve çok uzun olmayan bir kurs içeriği çıktı.

Bu kursu daha iyi anlamak için mutlaka Blockchain in Sırları kursumu almanızı isterim.

Bu kurs örnekleri arasında en iyi Türkçe içerikli kurslardan biridir.

Kursun tüm kaynak kodları paylaşılmıştır.

Kurs Toplam 5 dersten oluşmaktadır. Her ders içinde tam konu işlenmekte ve yazılım bitirilip o bölümün testi yapılmaktadır.

Kursun içeriği aşağıdaki gibidir:

 1. Giriş ve Block, Blockchain nedir , kodlama için gerekenler.. Kavramların özeti ve kapsamın detayının anlatılması..
 2. Basit Blockchain Kodlama.. Block ve Blockchain class ları oluşturma ve işlem…
 3. Proof Of Work Kodlama (Bitcoin ve ethereum da ki algoritma mantığının basite indirgenmiş kodlaması)
 4. Transaction ları Kodlama , Mining (Kazı) ve  Ödüllendirme , Zorluk katsayısı mantığı kodlaması..
 5. P2P Network Kodlama, WebSocket Server ve Client class oluşturma. Socket programlamayı öğrenme. Blockchain in dağıtık yapıda diğer node (bilgisayar) larla senkronize olması ve blockchain veritabanını birbirleriyle güncellemeleri..
 6. ** Sonunda çok kapsamlı şekilde 5. aşamadaki yaptıklarımızı da dahil yazılımın testini de gerçekleştiriyoruz..

Kursu Al
Buraya Tıkla


C# ile Hayatın Gerçekleri

Kısa Açıklama:
Gerçek hayatta karşılaşacağınız yazılım problemleri ve çözümlerini öğreneceksiniz.. Yazılım sadece yazılım değildir !


Yayıncı:
Selcuk Celik


Kursun Detaylı Açıklaması:

**** VB.NET, C#.NET ve C++.NET arasında projeler, kullanılan class ve namespace ler vb açısından hiç bir fark yoktur. Tümü derlendiğinde aynı IL yani Intermediate Language e çevrilir. Hatta bu dillerdeki projelerde reference edilen DLL ler dahi sonuçta IL dilinde olduğundan tümü için aynıdır. Sadece kullanılan dilin syntax ı farklıdır. Buradaki C#.NET ile konuları öğrenenler için söyleyelim VB.NET ve C++.NET de de  her şey aynı şekilde yapılır hiç bir fark yoktur syntax dan başka. Bu kursumda bu IL kodunun  da nasıl CRACK (yazılımın kırılması) edildiğini gösteriyorum ki altındaki teknolojiyi görmeniz önemli. Piyasada hangi dili bilmekten ziyade kavramları, tekniği ve teknolojisini bilmek ve ileri seviyede uygulayabilmek önemlidir.  Bu nedenle konu C# ile anlatılıyor ben bu dili bilmiyorum demeyin önemli olan buradaki teknik, teknoloji ve bunun kullanımıdır.

 • Calculator uygulaması ve üzerinde Visual Inheritance.. Kendi kontrolümüzü oluşturmak ve sebepleri, Access Modifier lar. (Koda ısınıyoruz)
 • C# da AJAX kullanımı ve AJAX teknolojisi.
 • .NET İleri düzey Session Management Teknikleri.
 • C# State ve Session Management kodlama – ViewState, ControlState, Hidden Fields, QueryString, Application State, Session State nasıl kullanılır. Stateful ve Stateless nedir. Web de sayfadan sayfaya ve Server lara gönderilen ve gelen verilerin değeri nasıl saklanıyor. (Üstteki konu ile birlikte değerlendirirseniz harika olur)
 • Web Farm, Web garden, Application Pool, Worker Process, Application recycle, CPU Affinity ve .NET.
 • In Process , Out of Process (ASP NET State Server ve State Server olarak SQL Server).
 • Web Garden da Processor Affinity Mask nedir ve .NET uygulamamız CPU ları nasıl kullanır. Başımıza neler gelebilir..
 • C# , VB NET ve C++ NET ile yazılan programlar nasıl CRACK edilir.
 • C# ile İleri düzey Web API Nasıl yazılır.. (MVC projesi olarak) ASP NET den ve Android uygulamalardan nasıl çağrılır. FIDDLER tanıtımı.
 • FIDDLER bir http debugger proxy application dır. Bu uygulama ile web browser dan http çağrılarınızı debug edip her ayrıntıyı görebilirsiniz. JSON ile Web API mize veri iletiminde client yazılımı yazmadan test yapabileceğimiz gayet iyi bir araçtır.
 • C# ASP NET ile İleri Düzey Web Servisleri oluşturmak. Proxy den veya On-the-Fly kod ile çağırmak.
 • C# ile TRANSACTION mantığının gösterilmesi. ATOMIC kavramı, COMMIT ve ROLLBACK
 • SQL Server Üzerinde TRANSACTION mantığının gösterilmesi. ATOMIC kavramı, COMMIT ve ROLLBACK
 • SQL Server üzerinde SQL Profiler gösterimi ve faydası. Execution Plan nedir? Ne işe yarar.
 • Yazılımda INTERFACE ve ABSTRACT kavramları , detayları ve C# ile uygulaması.
 • Daha fazlası zaman içinde eğitime eklenecek…
 • Yapılan Projelerin tamamının kodlarını da indirebilirsiniz..
 • **** Burada kullanılan tüm teknik ve teknoloji yaklaşımlarını AYNEN VB.NET veya C++.NET uygulamalarınızda isimlere varıncaya kadar AYNI ŞEKİLDE kullanabilirsiniz. Sonuçta tüm .NET uygulamaları derlendiğinde aynı IL (Intermediate Language) e çevrilir.
 • **** Bazı eğitimlerde sadece WEB API ve Web Servisleri 10 saat anlatılıyor. Interface ve Abstract da çok uzun anlatılıyor ki hiç gerek yok. Yazılım dilini öğrenmek den ziyade piyasada en fazla bilinmesi istenen kavramlar burada anlatılmıştır ve devam da edilecektir. Bilinmesi gereken tamamen teknikler ve altyapıdır.  Bunun yanında tümüne yakınında yazılım projeleri ile de desteklenmiştir. Burada ne kadar etkili anlatıldığını görüp hemen sizde kolayca yazabileceksiniz. Örnek projeleri indirip hem kendinizi geliştirecek hem de çalışabileceksiniz.

Kursu Al
Buraya Tıkla


Blockchain nedir ? Nasıl yazılır? Sırları ve tüm altyapısı..

Kısa Açıklama:

Blockchain nedir ? içinde ne var? Böyle bir yazılım nasıl yazılır, mimarisi ve bileşenleri ile müthiş bir bilgi içeriği

Yayıncı:
Selcuk Celik


Kursun Detaylı Açıklaması:

**** Bu kursu tamamladıktan sonra C# ile Blockchain Kodlama kursumu almanız harika olacaktır.

**** Bu kursta herhangi bir yazılım projesi yapılmamaktadır. Size yaptığım yazılımların bazı kısımlarını ve akıllı kontrat kodlarını  ve altyapının ve çalışmanın tüm sırlarını gösteriyorum. Amacım bu konularda aldanmamanız. ICO ve akıllı kontrat ya da benzer projelerle çıkanlara karşı veya kime nasıl yatırım yapacağınızı bu bilgilere bakarak siz karar veresiniz diye anlatıyorum. Bilgi her şeydir.

 • İnanın Ethereum un sahibi Vitalik Buterin dahi kendi yazılımının sırlarını bu kadar anlatmamıştır. Ben kendi blockchain imi anlatırken aslında Ethereum un da sırlarını anlatmış oluyorum. O C++ ile yazdı, akıllı kontrat yazmak için kendi solidity dili de var ve leveldb kullanıyor ayrıca PoW (Proof of Work) yapısı var ve PoS (Proof of Stake) a geçmeye çalışıyor. Ben C# (neredeyse tamamı ve akıllı kontratlarda C#) , C++ (leveldb) ,Python, Android,Kotlin kullandım ve ben de leveldb yi key-value için kullanıyorum ve offline mobile için  MongoDB (NoSql) kullandım ve tamamen PoS çalışıyor. Green Tech yani. Bunu da ilk video da (Bölüm 2) mimari yi anlatırken tüm açıklığıyla anlattım.
 • O nedenle bu kurs çok değerli bir kurs dur.
 • Bugüne kadar bu konunun sırlarını bu seviyede anlatan hiç kimse olmamıştır. Yaptık yazdık diyenlerin bir tanesi bile yapılmış projesini göstermemiştir. Bu kadar büyük bir yazılım projesinin kodlanması ve buradaki 1 veya 1.5 saatlik video ile anlatılması MÜMKÜN DEĞİL dir. Ayrıca bu projenin dersini yapmak dahi planlama vb çok zordur ve çok uzun , sıkıcı ve öğrencilerin çok çok ileri seviye bilgilerinin olmasını gerektirir. Belki mikro seviyede bir eğitim yapılır ki yapıyorlar ancak yararının ne olacağı da bilinmezdir.
 • Sizin için bu seviyede ve bu zamanda en iyi olan Blockchain in gerçekte hiç bilmediğiniz ve duymadığınız açıklamasını böyle bir yazılımı yazmış bir yazılım mimarından  dinleyeceksiniz. Anlattıklarım oradan buradan alınan bilgiler değildir. Tamamen kendi yazılım tecrübem ve ARGE incelemelerim ile ortaya çıkardığım bilgilerdir. O nedenle diğer kaynaklardan çok farklı yaklaşımlar göreceksiniz.
 • Blok, Block zinciri, Bitcoin, Ethereum ve bunların teknolojisi ile kendi yazdığım blockchain yazılımını ve bu yazılımın üzerinde sırlarını , mimarisi ve bileşenlerini , çalışma anında ki durumunu ve her şeyi göreceksiniz.
 • Örnek bir akıllı kontratla blockchain üzerinde sertifika ların nasıl saklandığının sırlarını da hem windows hem de web uygulaması ile göreceksiniz. Akıllı kontrat ve kodlaması ve çalışması hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
 • Sizinle paylaştığım dokumanlarda kripto para dışındaki blockchain türlerinden kurumsal blockchain olan hyperledger ı , gelecekte ne olacağını, borsa istanbul un blockchain projesinin gerçeklerini ilk yazan kişi olarak bunun PDF dokumanı da BONUS ! ..
 • Hem bu teknolojiyi takip eden hem yatırımcı hem de yazılım tarafından bakanlar artık çok daha farklı bakacak , bu konuda ileriyi her yönüyle daha net görebilecekler.
 • HyperLedger Fabric (Kurumsal Blockchain) de nasıl kolayca ilk yazılımınızı geliştirebileceğinizi ve business network gibi ana kavramları gösteren PDF dokumanı da BONUS !.
 • BitCoin den Ethereum ve kendi blockchain yazılımım SEC Blockchain e kadar tüm bu yapıların avantaj ve dezavantajlarını , gelecekte ülkemizde veya dünyada bu teknolojinin ne kadarının kullanılabileceğini anlatan PDF dokumanları da BONUS !.

Kursu Al
Buraya Tıkla


Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca Teknoloji Haberleri sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.


Etiketler: udemy nedir?, udemy ücretsiz kurslar, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Aralık2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanın ücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

22 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Very great post. I just stumbled upon your blog and
  wanted to say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts.
  After all I’ll be subscribing on your rss feed and I’m hoping you write once more soon!

  Here is my page … Jayne

 2. Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was curious about your situation; many of us have developed some nice procedures and we are looking to trade strategies
  with others, be sure to shoot me an e-mail if interested.

  Feel free to surf to my page … e sports betting

 3. Good respond in return of this matter with solid arguments
  and telling everything regarding that.

  Here is my web site – Charli

 4. Right now it sounds like Movable Type is the top blogging platform out there right
  now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

  my web page: Concetta

 5. If some one desires to be updated with most recent technologies then he must
  be visit this web page and be up to date all the time.

  My homepage: Maggie

 6. I all the time emailed this weblog post page to
  all my contacts, as if like to read it next my contacts will too.

  Check out my web-site :: Alejandra

 7. Wonderful web site. Lots of helpful info here. I’m sending it to some buddies ans also sharing in delicious.
  And obviously, thanks to your sweat!

  Here is my web blog; Mathias

 8. What’s up, this weekend is good designed for me, since this
  moment i am reading this fantastic educational post here at my residence.

  my web-site: Lurlene

 9. I think the admin of this site is actually working hard in favor of his web site,
  because here every information is quality based information.

  Look into my web blog – Elouise

 10. Excellent beat ! I would like to apprentice whilst you amend your web site, how can i subscribe for a blog site?
  The account aided me a applicable deal. I had
  been tiny bit acquainted of this your broadcast provided vibrant transparent concept

  my homepage; Florrie

 11. My brother suggested I might like this website.
  He was entirely right. This post truly made my day.
  You cann’t imagine simply how much time I had spent for this info!
  Thanks!

  Also visit my website; Korey

 12. Very quickly this web page will be famous among all blogging and
  site-building people, due to it’s nice articles or reviews

  Also visit my website: Edythe

 13. It’s very simple to find out any matter on web as compared to books, as I found this
  paragraph at this web page.

  Feel free to surf to my web page; Kasey

 14. When someone writes an paragraph he/she keeps the image of a user in his/her brain that how a user can understand it.
  So that’s why this article is perfect. Thanks!

  Also visit my page Latonya

 15. This design is spectacular! You certainly know how to keep a reader entertained.

  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
  almost…HaHa!) Excellent job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

  My blog post: Melody

 16. Hi, i think that i saw you visited my web site thus i came to “return the favor”.I am trying to find things to enhance my website!I suppose its ok to use
  some of your ideas!!

  Feel free to visit my website; Rochelle

 17. Appreciating the time and energy you put into your site and detailed information you present.

  It’s nice to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed material.
  Great read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

  my blog – Jacquetta

 18. Howdy just wanted to give you a brief heads up and
  let you know a few of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue.

  I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same outcome.

  Feel free to visit my site; Julienne

 19. Great blog here! Also your site a lot up very fast!
  What host are you the usage of? Can I get your associate link in your host?
  I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

  Feel free to surf to my page :: litecoin gambling

 20. Magnificent goods from you, man. I have take note
  your stuff previous to and you are just extremely magnificent.

  I really like what you have acquired right here, really like what you’re saying and the way in which you say
  it. You are making it entertaining and you still care for to stay it
  smart. I can’t wait to learn much more from you.

  This is really a tremendous website.

  Take a look at my web site … Annette

 21. Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger,
  and I was curious about your situation; many of us have created some nice methods
  and we are looking to swap methods with other folks, be sure to shoot me an e-mail if interested.

  My site … Cortez