0

Ücretsiz Udemy Kurslar

Python ile Makine Öğrenmesi (2020)

Kısa Açıklama:
Python ve makine öğrenmesinde sıfırdan başlayarak uzun bir maratona hazır mısınız?


Yayıncı:
Enes Zengin F. Berkay AKALIN


Kursun Detaylı Açıklaması:

Merhaba!

Gelişen bilgisayar ve yazılım teknolojileri ile birlikte her geçen gün hayatımızdaki etkisinin belki de tam olarak farkında olmadığımız Makine Öğrenmesi konusunda uzun, yorucu ancak son derece eğlenceli bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Bu kurs boyunca temel seviyeden başlayarak makine öğrenmesi konusunda ihtiyaç duyacağınız birçok konuda teorik ve uygulamaları bilgilere ulaşabileceksiniz. Makine Öğrenmesi konusunda çok önemli bir parametre olan verinin toplanması, işlenmesi ve kullanılması ise son yılların en popüler programlama dillerinden birisi olan Python ile yapılacaktır. Python konusunda da aynı şekidle temel seviyeden başlayarak adım adım basamakları çıkacaksınız.

Öğrenme Yöntemi Nasıl?

Kursta yer alan her bölümde kısa, anlaşılır ve teorik içeriklerde öncelikle temel bilgiler verilerek konu ilgili kafanızda bir şablonun oturtulmasına çalışılmıştır. Daha sonra ise her bölümün özelliğine göre hazırlanmış olan uygulamalarla teorik bilgilerinizi pratiğe dökeceksiniz. Bu uygulamaların bazılarında Google’ı kullanarak cevaplara ulaşmanız gerekebilir. Bu da bilgiye ulaşmak için emek harcamanıza ve sonucunda da öğrendiğiniz bilgiyi unutmamanızı sağlayacaktır. Zamanla bölüme ve kursta geldiğiniz seviyeye bağlı olarak çok daha karmaşık ve kompleks uygulamalar da yapılacaktır.

Kurs Müfredatı

 1. Kursa Giriş
 2. Herkes İçin Makine Öğrenmesi
 3. Python’a Giriş
 4. Python: Matplotlib ve DataFrames
 5. Örnek Uygulama
 6. Python ve Veri Bilimi
 7. Python ve İstatistik
 8. Gözetimli Öğrenme
 9. Gözetimsiz Öğrenme
 10. Takip Edilmesi Gereken Kaynaklar

Kursta yer alan her bölüm ve dersle ilgili sorularınıza mümkün olan en kısa sürede cevap vermeye çalışacağız. Kurs ile ilgili eksik kalan, geliştirilmesini istediğiniz noktaları ve diğer görüşlerinizi de belirtmeniz durumunda gerekli noktalarda güncelleme çalışmalarını da hızlı bir şekilde yapmaya çalışacağız. Bununla birlikte kursun içeriğinin de düzenli olarak güncellenmesi ve gerekiyorsa yeni bölümlerin/derslerin eklenmesi de planlarımız içerisinde yer alıyor. Kursa başlamadan önce dikkat etmenizin faydalı olduğunu düşündüğümüz noktaları tekrar hatırlatmak istiyoruz.

 • Anlatılan her konuyla ilgili bol bol okuma yapmaya çalışın.
 • Örnek ve uygulamaları kendiniz yapmaya çalışın, kendinizi zorlayın. Takıldığınız noktalarda için Google’dan yardım almayı unutmayın.
 • Yazarak çalışmak her zaman anlatılanların aklınızda daha fazla kalmasını sağlayacaktır. Her konuyu kendinize göre notlar alarak çalışın. Bu sayede anladığınızı sandığınız ancak aslında takıldığınız noktaları fark edebilir ve sorunları hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Herkese başarılar!

Enes Zengin

F. Berkay Akalın


Kursu Al
Buraya Tıkla


Python ile Programlamaya Giriş

Kısa Açıklama:
Başlangıç Seviyesi için Python Temelleri


Yayıncı:
HisarCS .)


Kursun Detaylı Açıklaması:

 

Python, oyun geliştirmeden yazılım mühendisliğine kadar birçok alanda kullanılan bir programlama dilidir. Her ne kadar yüksek düzeyde bir dil olsa da, basit arayüzü ve profesyonel alanlardaki popülerliği, Python’u günümüzde mutlaka öğrenilmesi gereken bir programlama dili yapar. Bu eğitimde, Python ile programlamaya bir giriş yapılacaktır. Eğitimin sonunda adam asmaca gibi oyunlar kodlanarak öğrenilenler pekiştirilecektir.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Herkes İçin Linux: Part 2

Kısa Açıklama:
Server Yönetimi, Oyun Sunucusu Kurulumu, Web Sunucusu Kurulumu ve Çok Daha Fazlası


Yayıncı:
Volkan Tasci


Kursun Detaylı Açıklaması:

Sıfırdan Başlayarak Uygulamalarla Ubuntu Server Yönetimi ve Linux Eğitimi

Bu eğitimde GNU Linux Ubuntu Server ile oyun sunucusu kurulumundan tutun da web sayfası yayınlamaya kadar server yönetimi işlenmiştir. Bunun yanı sıra Linux kullanımının detayları açıklanmıştır.

Kurs süresince Ubuntu Server 18.04 kullanılmıştır. Geçtiğimiz Nisan ayında Ubuntu 20.04 yayınlandı. Dilerseniz Server olarak onu da kurup kullanabilirsiniz. Ancak kararlılık açısından benimle aynı sürümü kullanmanızı öneririm.

Eğitimin öncesi için Part 1’e bakın. Part 1 ayrı kurs olarak yayınlanmıştır.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Cisco Packet Tracer 7.3.0

Kısa Açıklama:
Cisco Packet Tracer ile Pratik Uygulamalar


Yayıncı:
Bilisim Academy


Kursun Detaylı Açıklaması:

Packet Tracer, ağ oluşturma, siber güvenlik ve nesnelerin interneti (IoT) becerilerinizi geliştirmenizi sağlayan bir ağ tasarımı, simülasyon ve modelleme aracıdır. Özel ekipmana ihtiyaç duymadan karmaşık sistemleri modellemenizi sağlar.

Cisco Packet Tracer yenilikçi bir ağ simülasyon ve görüntüleme aracıdır. Bu ücretsiz yazılım, masaüstü bilgisayarınız veya Android veya iOS tabanlı bir mobil cihaz aracılığıyla ağ yapılandırmanızı ve sorun giderme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Packet Tracer, hem Linux ve Mac hem de Windows masaüstü ortamları için kullanılabilir.

Packet Tracer ile sıfırdan bir ağ oluşturmayı, önceden oluşturulmuş bir örnek ağı kullanmayı veya sınıf laboratuvarı ödevlerini tamamlamayı seçebilirsiniz. Packet Tracer, verilerin ağda nasıl ilerlediğini kolayca keşfetmenizi sağlar. Packet Tracer, pahalı laboratuar ekipmanı olmadan çeşitli boyutlarda ağlar tasarlamak ve oluşturmak için kolay bir yol sağlar.

Bu kurs, pratik uygulamalar ile kısa zamanda kursiyerlerin Packet Tracer kullanım becerilerini geliştirmeyi hedeflenmektedir.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter
Telegram


Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca Teknoloji Haberleri sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.


Etiketler: udemy nedir?, udemy ücretsiz kurslar, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Temmuz 2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanınücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful
hate hate
0
hate
love love
0
love

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.