0
1 Paylaşım

Udemy Ücretsiz Kurslar (23-24 Ocak)


Sosyal Medya Hesaplarımız:

Twitter
Telegram
Google News


Sıfırdan uzmanlığa Python eğitimi! | Python ilacı!

Kısa Açıklama:
Python’ı derinlemesine öğrenmek için doğru adrestesiniz!


Yayıncı:
Alp Timuçin Koçak


Kursun Detaylı Açıklaması:

Python son yılların en popüler yazılım dilidir. Kod yazmaya başlamak için ilk seçilmesi gereken dildir. Bu dili, bir profesyonelden öğrenmenin avantajını yaşayacaksınız. Kod yazma geçmişiniz olmasına gerek yoktur. Günde 2 saat verimli çalışma ile bu kurstan azami faydayı sağlayabilirsiniz.  Python’ın günlük konuşma dilini olan yakınlığı, size kod yazmayı sevdirecek, buna inanıyorum.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Photoshop CC 2019’u Tasarım Mühendisinden öğrenin!|Photoshop

Kısa Açıklama:
Adobe Photoshop CC 2019’u Tasarım mühendisi farkı ile öğrenmek başkadır! | Photoshop dersleri


Yayıncı:
Alp Timuçin Koçak


Kursun Detaylı Açıklaması:

Bedava Udemy Kurslarıİleri seviye fotoğraf düzenleme ve raster imaj alma/düzenleme programı olan Photoshop’u A’dan Z’ye öğreneceğiniz bu eğitimin sonunda, sosyal medyanız için inanılmaz fotoğraflarlar oluşturup, iş sunumlarınızdan, kendi düğün fotoğraflarınızı düzenlemeye kadar bir çok alanda Photoshop’un sınırsız dünyasının imkan ve kabiliyetlerinden faydalanabilir hale geleceksiniz! Bir görsel üzerinde ‘bu kadar çok hayalgücü konuşturulabilir mi?’ diyeceksiniz, çünkü bu program ile yapabileceklerinizin bir sınırı yok!


Kursu Al
Buraya Tıkla


Polyworks Modeler ile tersine mühendisliğe giriş! 1.kısım

Kısa Açıklama:
Modeler programı ile tersine mühendislik datalarını ve bunları işlemeye girişi göreceğiz.


Yayıncı:
Alp Timuçin Akademi, Alp Timuçin Koçak


Kursun Detaylı Açıklaması:

Türkiye’de en sık kullanılan güçlü tersine mühendislik programlarından biri olan Modeler ile, bu dataları işlemeyi ve tersine mühendisliğin mantığını giriş seviyesinde göreceğiz. Bu eğitim 2 kısım haline olacaktır, bu 1. kısımda olayın mantığı, program arayüzü ve giriş komutları ile tanışacaksınız. İleri seviye isteyenler için 2.kısmı çekiyor olacağım. Sorularınıza en kısa zamanda Udemy’den cevap veriyor olacağım. Polyworks programı altında çalışan modeler ile, tersine mühendislik yapmak kolay ve eğlencelidir.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Çocuklar için Kodlama (Programlama) Eğitimi – Bölüm 2

Kısa Açıklama:

Bu eğitim videoları; çocuklara, bulmaca oyunu tarzında simülasyonlar ile kodlamanın temel mantığını öğretmeye çalışır.


Yayıncı:
Buğra ÖZDEN


Kursun Detaylı Açıklaması:

Ücretsiz Udemy KurslarıMerhaba, Bu eğitim serisinde:

Satranç tahtasına benzer bir alanda, koordinat sistemi ile çalışmayı öğreneceğiz: 2 boyutlu bu alan üzerinde, x ve y koordinatlarını kullanarak, hangi konumdaki kareye işlem yapmak istediğimizi fonksiyonlara bildireceğiz ve böylelikle istediğimiz karelerin, istediğimiz renkler ile boyanmasını veya temizlenmesini sağlayacağız.

Karelerin durum ve hareketlerine hakim olabilmek için matematiksel işlemleri kullanacağız. Ve tüm bu konuları işlerken, Blok bulmaca (Tetris) ve Yılan (Snake) gibi oyunların, temelde nasıl programlandığını anlamaya çalışacağız.

Not: Bu eğitime başlamadan önce, bir önceki eğitim serisini izlemiş olmanız önerilir.

Aşağıdaki konu başlıkları, tüm eğitimi anlamak için önemli olduğundan; (Bir önceki bölümde seyredemeyenler için) tekrar anlatılacaktır.

Kodlama nedir?

Yapılmasını istediğimiz görevlerin, bilgisayar tarafından gerçekleştirilmesini sağlamak için kod olarak adlandırılan kelimeleri kullanıyoruz. Bu kodların yazılma eylemine ise kodlama yapmak (kod yazmak) diyoruz.

Değişken nedir?

Değişkenler, oluşturduğumuz algoritmanın içerisinde ihtiyacımız olan bilgileri saklayan etiketlerdir.

Döngü nedir?

Kodlama yaparken kendini tekrarlayan algoritmaları, daha az kod yazarak oluşturmak için döngülerden yararlanıyoruz.

Koşullu ifade nedir?

Bir değişkenin içeriğini, koşullu ifadeler ile kontrol ederek, bir algoritmanın hangi şartlar gerçekleştiğinde çalışacağına karar verebiliriz.

Not: Döngü ve koşullu ifadeler, bölüm 3’de işlenecektir. Bölüm 3, bu serinin devamıdır.

Not: Blok bulmaca (Tetris) ve Yılan (Snake) oyununun tam çalışan bir sürümünü geliştirmeyeceğiz. Sadece temel prensiplerini içeren örneklerin nasıl yapıldığını göreceğiz. İşlediğimiz konular, bu oyunların matematiksel mantığını kavramamıza yardımı olacak.

İyi çalışmalar.


Kursu Al
Buraya Tıkla


Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, Udemy Ücretsiz Kurslar (23-24 Ocak), udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin. Ayrıca Teknoloji Haberleri sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.


Etiketler: udemy nedir?, udemy ücretsiz kurslar, aralık udemy ücretsiz kurslar,Udemy bedava kurs Alma, Udemy Ücretsiz Kurslar (23-24 Ocak), Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar ocak 2021, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Aralık2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanın ücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful
hate hate
0
hate
love love
0
love

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.