0

Kısa Açıklama:
Problem Çözme, Oyun Geliştirme…


Yayıncı:
Ömer Yavuz


Kursun Detaylı Açıklaması:

Genellikle programlama dilleri öğrenilirken;

  • Ekrana “Merhaba Dünya” yazdırılır,
  • Kullanıcının girdiği iki sayı toplatılır,
  • Sayının; ikiye bölünüyorsa çift, bölünmüyorsa tek olduğu hesaplanır,
  • Döngüyle 1’den 20’ye kadar olan tüm sayılar ekrana yazdırılır…

Bütün bunlar elbette önemsiz değildir aksine o dilin yapısını (tabiri caizse) gramerini öğrenmek için gereklidir. Fakat ne yazık ki bu temel yapıyı öğrendikten sonra yeni başlaması gereken programlama macerası çoğu kişi için sona erer. Ne de olsa sertifikalar alınmış ya da bir şekilde dersten geçilmiştir.

İşte benim de bu kursu hazırlamamın amacı; programlamaya yeni başlayanların çözüm odaklı düşünerek algoritma geliştirmelerine yardımcı olmak ve kodlamanın, problem çözme aracı olarak aktif kullanılmasına katkı sağlamaktır.

Hiç Python bilmese de önceden başka bir programlama diliyle ilgilenmiş olanlar, temel düzeyde Python bilip problem çözme becerilerini geliştirmek isteyen kişiler ve Python öğreten eğitimciler bu kursu alabilir.

Kurs; şu anki haliyle Problem Çözme ve Oyun Geliştirme bölümlerinden oluşmaktadır. İlerleyen zamanlarda; farklı bölümler ve mevcut bölümlere yeni dersler eklenecektir.


Bu kurs kimler için uygun:

  • Veri bilimine meraklı, başlangıç düzeyindeki Python geliştiricileri
  • Kodlamayla, problem çözme becerilerini geliştirmek isteyenler
  • Python öğreten eğitimciler


Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter
Telegram


Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin.


Etiketler: udemy nedir?, udemy ücretsiz kurslar, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Temmuz 2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanınücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful
hate hate
0
hate
love love
0
love

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.