0

İngilizce Seviyeli Haberler, bu haberler İngilizce olarak daha basit olup amacı sizin okuyarak İngilizce öğrenmenizi sağlamak. İngilizce Seviyeli Haberler, her seviyenin bir anlamı vardır.


A month ago, the US killed a significant Iranian general after the US president approved the killing. Accordingly, Iran assaulted a US army installation in Iraq.

From the start, the president said that nobody at the base was harmed or murdered in the assault, yet later he said that some of them had “cerebral(head) pains.”

From that point forward, the Defense Department said that 64 individuals had gentle traumatic brain injuries. As of late, the Department said that 109 assistance individuals had the wounds. 76 individuals had help and returned to work.


Bir ay önce, ABD başkanı öldürmeyi onayladıktan sonra ABD önemli bir İranlı generali öldürdü. Buna göre İran, ABD’nin Irak’taki ordusunu kurdu.

Başından beri, cumhurbaşkanı tabanda kimsenin saldırıya uğramadığını  veya öldürülmediğini söyledi, ancak daha sonra bazılarının “serebral (baş)ağrıları” olduğunu söyledi.

Bu noktadan sonra, Savunma Bakanlığı 64 kişinin hafif derecede tramvatik beyin yaralarına sahip olduğunu söyledi. Bakanlık, geç saatlerde, 109 yardım bireyinin yaraları olduğunu söyledi. 76 kişi yardım aldı ve işe döndü.


Haberlerin Seviyeleri:

Seviye 1 Haberler

Seviye 1 haberler en basit ingilizce seviyesine sahiptir.

Seviye 2 Haberler

Seviye 2 haberler giriş-orta ingilizce seviyesine sahiptir. Kelimeler seviye 1 habere göre daha zordur.

Seviye 3 Haberler

Seviye 3 haberler orta ingilizce seviyesine sahiptir. Kelimeler artık daha komplike haldedir.

Dünyadan Haberler

Dünyadan haberler kısmında ise artık belli bir seviyenin üstüne çıkmış arkadaşlarımız için İngilizce haberleri paylaşacağım. Bu bölümde şimdilik Türkçe çeviri Olmayacak. Takılan arkadaşlar özelden yazabilir. Hepinize iyi İngilizce çalışmaları dilerim:)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.