0

Kısa Açıklama: Bu eğitim seti ile evde spor yapacaksınız. Hem formunuzu koruyacak, hem de daha sağlıklı ve zinde bir yaşam süreceksiniz


Yayıncı: Hezarfen Akademi, Dilek Özgür


Kursun Detaylı Açıklaması:

Hepimiz egzersizin günlük yaşamımızda önemli olduğunu biliyoruz, ancak çoğu zaman bunun için yeterli zamanı ayıramıyoruz. Spor salonlarına gitmek önemli olsa da buna zaman ayırmak hemen herkes için zor olabiliyor. Bu eğitim seti ile en etkili fitness hareketlerini ev ortamında yapacaksınız. Evinizin konforunda yapacağınız egzersizler ile hem form tutacak hem de ağrısız, sızısız, sağlıklı bir hayata kavuşacaksınız.

Düzenli egzersiz yapmanın çok büyük faydaları vardır. Kısaca göz atalım

Egzersiz enerji seviyelerini artırır

Egzersiz, oksijen ve besinleri kaslarınıza almak için kardiyovasküler sisteminizin gücünü ve verimliliğini artırır. Kardiyovasküler sisteminiz daha iyi çalıştığında her şey daha kolay görünüyor ve hayattaki eğlenceli şeyler için daha fazla enerjiniz var.

Egzersiz kas gücünü artırır

Aktif kalmak kasları güçlü tutar ve eklemleri, tendonları ve bağları esnek tutar, daha kolay hareket etmenizi ve yaralanmaları önler. Güçlü kaslar ve bağlar, eklemleri düzgün hizalayarak eklem ve bel ağrısı riskinizi azaltır. Aynı zamanda koordinasyonu ve dengeyi geliştirir.

Egzersiz sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur

Ne kadar çok egzersiz yaparsanız, o kadar çok kalori yakarsınız. Ek olarak, ne kadar çok kas geliştirirseniz, metabolizma hızınız o kadar yüksek olur, bu nedenle egzersiz yapmadığınız zamanlarda bile daha fazla kalori yakarsınız. Sonuç? Kilo verebilir ve fiziksel olarak daha iyi görünebilirsiniz, bu da hepimizin istediği bir şey.

Egzersiz beyin fonksiyonlarını iyileştirir

Egzersiz beyindeki kan akışını ve oksijen seviyelerini arttırır. Ayrıca beynin hafızayı ve öğrenmeyi kontrol eden kısmı olan hipokampüste hücrelerin üretiminden sorumlu olan beyin kimyasallarının (hormonların) salınmasını teşvik eder. Bu da konsantrasyon seviyelerini ve bilişsel yeteneği arttırır. Alzheimer gibi bilişsel dejeneratif hastalıkların riskini azaltmaya yardımcı olur.


Bu kurs kimler için uygun:
Herkes
Spor meraklıları
Ağrısız yaşam isteyenler

[boombox_download_button file_url=”” external_url=”https://www.udemy.com/course/evde-spor-yapmak/”]Kursu Al[/boombox_download_button]


 

Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin.


 

Etiketler: Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Haziran 2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanınücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.