0

Coronavirus

It could be an outbreak of a deadly new virus. The coronavirus started in Wuhan, China. 361 people dead by coronavirus and coronovirus has spread to the USA, Japan, Korea and Thailand. The WHO decided the outbreak is a global emergency. China is telling people not to panic. The Chinese New Year passed and did’t celebrated. Millions of people didn’t travel across China to be with their families due to coronavirus.. Wuhan has stopped its public transport systems to help stop the spread of the virus. And China put in quarantine Wuhan.

The coronavirus may have come from animals in a market. The virus changed and spread to a human. It could change and spread more. The virus is catching. It passes to people through the air. A virologist said the new coronavirus is like SARS, but different. He said it has pneumonia-like symptoms, such as fever, cough and breathing problems. Fu Ning, a 36-year-old woman from Beijing, is fearful because there’s no cure for the virus.


Ölümcül yeni bir virüs salgını olabilir. Koronavirüs Çin’in Wuhan şehrinde başladı. Koronovirüs tarafından 361 kişi öldü ve Koronavirüs ABD, Japonya, Kore ve Tayland’a yayıldı. DSÖ, salgının küresel bir acil durum olduğuna karar verdi. Çin insanlara panik yapmamalarını söylüyor. Çin Yeni Yılı geçti ve kutlanmadı. Koronavirüs nedeniyle Milyonlarca insan aileleriyle birlikte olmak için Çin’i dolaşamadı. Wuhan, virüsün yayılmasını durdurmak için toplu taşıma sistemlerini durdurdu. Ve Çin Wuhan’ı karantinaya aldı.

Koronavirüs bir pazardaki hayvanlardan gelmiş olduğu düşünülüyor. Virüsün değiştiği ve bir insana yayıldığı. Değişebilir ve daha fazla yayılabilir. Virüs bulaşmaya devam ediyor. Hava yoluyla insanlara geçeriyor. Bir virolog yeni koronavirüsün SARS’a benzediğini, ancak farklı olduğunu söyledi. Zatürede olduğu gibi ateş, öksürük ve solunum problemleri semptomları olduğunu söyledi. Pekin’den 36 yaşında bir kadın olan Fu Ning, endişeli çünkü virüsün tedavisi yok.


Daha fazla İngilizce Seviyeli Haber Okumak İstiyorsanız Buraya Tıklayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.