0

Kısa Açıklama:
Bu eğitim videoları; çocuklara, bulmaca oyunu tarzında simülasyonlar ile kodlamanın temel mantığını öğretmeye çalışır.


Yayıncı:
Buğra ÖZDEN


Kursun Detaylı Açıklaması:

Merhaba,

İlk bölümler, kodlama ile neler yapılabileceğini göstermek, algoritma kurma mantığını kavramamıza yardımcı olmak için; robot simülasyonu üzerinde kontrol kodlarını kullanarak robotun basit hareketlerinin yönetilmesi ile başlıyor.

Daha sonra robotun, bulunduğu haritadaki görevleri yerine getirip, hedefine ulaşması için gereken algoritmaların nasıl oluşturulduğunu izleyeceğiz.

Konular ilerledikçe, programlamanın temel birimlerini kullanarak nasıl daha gelişmiş algoritmalar oluşturulabileceğini göreceğiz.

Değişken nedir?

Değişkenler, oluşturduğumuz algoritmanın içerisinde ihtiyacımız olan bilgileri saklayan etiketlerdir.

Döngü nedir?

Kodlama yaparken kendini tekrarlayan algoritmaları, daha az kod yazarak oluşturmak için döngülerden yararlanıyoruz.

Koşullu ifade nedir?

Bir değişkenin içeriğini, koşullu ifadeler ile kontrol ederek, bir algoritmanın hangi şartlar gerçekleştiğinde çalışacağına karar verebiliriz.

İyi çalışmalar.


Bu kurs kimler için uygun:

  • Başlangıç seviyesi


Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter
Telegram


Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin.


Etiketler: udemy nedir?, udemy ücretsiz kurslar, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Temmuz 2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanınücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful
hate hate
0
hate
love love
0
love

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.