0

Kısa Açıklama: Borsada Teknik Analiz


Yayıncı: Kendine Yatırım Yap


Kursun Detaylı Açıklaması:

 • Yatırımcılara “balık vermenin değil, “balık tutmayı öğretmenin” çözüm olduğunu düşündüğümüz için bu eğitimi hazırladık.Borsa İstanbul’da kurulduğundan beri küçüklü büyüklü binlerce yatırımcı alım-satım yapmaktadır,bu yatırımcılar kazananlar ve kaybedenler olarak ikiye ayrılır.

  KAZANAN YATIRIMCILAR:

  1 – Büyük yatırımcılar: Yerli yada yabancı banka portföyleri, büyük miktarda sermayesi olup işlem yapan tecrübeli spekülatörler.

  2 – Akıllı küçük yatırımcılar: Bunların sermayesi küçük ama bilim bazlı dünya görüşüne sahiptirler, iktisat bilimi ve borsa ilişkisini bilen kişilerdir, eğitimleri mevcuttur istikrarlı bir kazançları vardır…

  KAYBEDEN YATIRIMCILAR:

  Uzun yıllardır yaptığım gözlemlerde sekiz nedenden dolayı yatırımcıların sürekli kaybettiğini gördüm, bunlar:

  1- Teknik analizi yüzeysel olarak bilmek ya da hiç bilmemek.

  2- Teknik analizi kitaplardan, internetteki forumlardan, çeşitli internet sitelerinin eğitim köşelerinden okuyup işlem yapmak.

  3- Dernek, dershane, eğitim&gelişim merkezleri veya bazı şahısların fatura kesip sürekli dönemsel eğitim veren, yani ticari amaç taşıyan kurumların eğitimlerine katıldıktan sonra öğrendiğini zannederek işlem yapmak.

  4- Otomatik al-sat sinyali üreten veya kendilerine stratejist/ekonomi uzmanı denilen güya üstadlarin! borsa tavsiyesi&bilgisi veren internet sitelerine ve bilgisayar programlarına güvenmek, Twitter,Facebook,Forumlar’dan yazılanlari takip ederek işlem yapmak.

  5- Makro ekonomi bilmemek, bilse de borsa ile bağlantı kuramamak.

  6- Birileri bir kağıdı aldı diye almak, tüyo peşinde koşmak.

  7- Bilanço analizi ile kazanacağını zannetmek.

  8- Kaderini yatırım danışmanlarının her sözüne emanet etmek.

  Özetle kaybedenler, kendi kararlarını kendi veremeyen, herkesin bildiği temel bilgileri internetten ya da dershane tarzı toplu eğitimde, eğitmenin ya da ilgili kurumun sırf para kazanmak amacıyla verdiği eğitimlerden öğrendiğini zannederek borsada işlem yapan insanlardır… Bilinçli yatırım kararları için bu eğitimi mutlaka başından sonuna kadar izleyin. Teşekkürler


 


 

Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları için bizi takip etmeye devam edin.


 

Etiketler: Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanınücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifika


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.