0
2 Paylaşım

İngilizce Seviyeli Haberler, bu haberler İngilizce olarak daha basit olup amacı sizin okuyarak İngilizce öğrenmenizi sağlamak. İngilizce Seviyeli Haberler, her seviyenin bir anlamı vardır.

Ancient Bones Are Found// Eski Kemikler bulundu (Level-Seviye 3)

People made a exploration during restoration work at one of Peru’s oldest Christian places, the Saint Francis of Assisi Temple.

Covered somewhere inside this hundreds of years old sepulcher that archeologists unintentionally unearthed, are human bones that could aggregate up to 32 complete skeletons.

The remaining parts are beaten up pretty bad following several years of unsettling influences at the site. Archeologists state that the tomb, which is believed to be over 500 years of age, was utilized as a burial site for early adherents. A painting of the Christian nativity scene, which individuals accept is a piece of the first embellishment at the sanctuary, was likewise found.


İnsanlar, Peru’nun en eski Hıristiyan yerlerinden biri olan Assisi Tapınağı Aziz Francis’in restorasyon çalışmaları sırasında bir keşif yaptı.

Arkeologların kazara ortaya çıkardığı yüzlerce yıllık mezarın içinde bir yerde, tamamen birleştirilse 32’ye yakın insan iskeleti kemikleri vardı.

Bölgedeki yıllarca süren rahatsız edici etkilerden sonra kalan kısımlar oldukça kötü bir şekilde aşınmış. Arkeologlar, 500 yaşın üzerinde olduğuna inanılan türbenin erken inananlar için bir mezar yeri olarak kullanıldığını belirtiyorlar. İnsanların kabul ettiği Hıristiyan doğuş sahnesinin, kutsal alandaki ilk süslemenin bir parçası olduğu bir tablo da bulundu.


Haberlerin Seviyeleri:

Seviye 1 Haberler

Seviye 1 haberler en basit ingilizce seviyesine sahiptir.

Seviye 2 Haberler

Seviye 2 haberler giriş-orta ingilizce seviyesine sahiptir. Kelimeler seviye 1 habere göre daha zordur.

Seviye 3 Haberler

Seviye 3 haberler orta ingilizce seviyesine sahiptir. Kelimeler artık daha komplike haldedir.

Dünyadan Haberler

Dünyadan haberler kısmında ise artık belli bir seviyenin üstüne çıkmış arkadaşlarımız için İngilizce haberleri paylaşacağım. Bu bölümde şimdilik Türkçe çeviri Olmayacak. Takılan arkadaşlar özelden yazabilir. Hepinize iyi İngilizce çalışmaları dilerim:)


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Unuseful Unuseful
0
Unuseful
Useful Useful
0
Useful
hate hate
0
hate
love love
0
love

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.