Algoritma Problemleri ve Çözümleriyle Programlamaya Giriş

Bedava Udemy Kursları


Kısa Açıklama: Temel Seviye Algoritma Geliştirme , Uygulamalı Programlama, Yazılıma Giriş Kursu, Programlamaya Başlama Eğitimi, C#


Yayıncı: Umut Balkışlı


Kursun Detaylı Açıklaması:

Karşınıza çıkan yazılım problemlerine nasıl yaklaşmanız ve bunları koda nasıl dökmeniz gerektiğine dair kapsamlı bir fikir edinmek için doğru yerdesiniz. Ancak şunu da belirtmek isterim ki hiçbir programlama dilini ve büyük ihtimalle hiçbir şeyi baştan sona öğrenemeyeceksiniz!

Bu kurs baştan sona programlama kurslarının aksine sadece yazılım dünyasına hızlı bir başlangıç yapmanızı ve yazılımın temellerini öğrenmenizi sağlayacak şekilde bir eğitim içeriğine sahiptir. Bu eğitimden sonra öğreneceğiniz herhangi bir programlama dilinde başlangıç kısımlarına ihtiyaç duymayacaksınız.

Algoritma Problemleri ve Çözümler ile Programlamaya İlk Adım Kurs İçeriği

 • Yazılım Geliştirme Ortamının Hazırlanması
 • Bir Proje Oluşturma
 • Kodları Derleme ve Çalıştırma
 • Değişken Kavramı
 • Değişken Türleri
 • Koşul Blokları (if-else-else if)
 • Koşul Bloklarında Operatör Kullanımı
 • Koşul Bloklarında Mantıksal Operatörler
 • Döngüler (while)
 • Döngüler (do-while)
 • Döngüler (for)
 • Koşul Blokları (switch-case)

Tüm konuları örnek bir problem ve detaylı çözümü ile öğreneceksiniz. Konuların bitiminde anlatılanlara paralel olarak pekiştirme amaçlı sorular ve çözümler bulacaksınız. Bu sayede pratik yaparak öğrenme imkanınız olacak. Ayrıca her bölüm bir problem ile başladığı için öncelikle problemi dinleyip, videoyu durdurarak kendinizi test edebilir, sonrasında videoyu izlerken çözümünüzü kıyaslayarak kendinizle yarışabilirsiniz.

Kurs boyunca anlatımlarda programlama dili olarak C# kullanılacak fakat bu sizi C# uzmanı yapacak anlamına gelmemektedir. Kursu tamamladığınızda programlamanın temellerini öğrenmiş ve istediğiniz programlama dilini öğrenmek için gerekli alt yapıya sahip olacaksınız. Anlatımlarda C# dilinin seçilmesinin sebepleri; • Özellikle yazılıma yeni başlayan kişiler için kullanımı ve anlaması daha kolay olması
 • Pek çok sektörde yaygın olarak kullanılan bir dil olması
 • Kurs içerisindeki temel kavramların farklı dillerle ortak olması

olarak sıralanabilir.

Unutmayın! Yazılım dünyasına yeni giren bir kişi için önemli olan bir programlama dilini öğrenmek değil programlamanın arkasında yatan ve asıl onu öğrendiğinizde kod yazmaktan doyasıya zevk alacağınız mantığı kavramaktır. Programlama dilleri zaman içerisinde geçerliliğini veya popülerliğini yitirebilir ancak programlamanın temellerini iyi kavrar ve algoritma becerinizi geliştirebilirseniz bu size kolaylıkla yeniliklere adapte olma imkanı sağlayacaktır. Bu nedenle kurs sonunda hem öğrendiğiniz kavramları tekrar etmeniz hem de algoritma becerinizi geliştirebilmeniz için her konuyla ilgili çözümlü sorular yer almaktadır. Bunların çözümlerine bakmadan önce kendinizi zorlamanızı ve tek başınıza çözmeye çalışmanızı tavsiye ediyorum. Takıldığınız ve anlamadığınız yerlerde paylaştığım yanıtlara bakabilir veya her zaman benimle iletişime geçebilirsiniz.

Hadi gelin bu yolda beraber adım atalım!


Bu kurs kimler için uygun:
Yazılım geliştirmeye meraklı kişiler
Algoritma temellerini öğrenmek isteyen kişiler
Programlamaya doğru yerden başlamak isteyen kişiler

[boombox_download_button file_url=”” external_url=”https://www.udemy.com/course/algoritma-problemleri-ve-cozumleriyle-programlamaya-giris/”]Kursu Al[/boombox_download_button]


 

Ücretsiz Udemy Kursları, Bedava Udemy Kursları, udemy kursları, udemy ücretsiz kurs, udemy ücretsiz kursları, udemy ücretsiz kurslar için bizi takip etmeye devam edin.


 

Etiketler: udemy nedir?, udemy ücretsiz kurslar, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar Nasıl bulunur, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz kurslar ekşi, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy ücretsiz kurslar Haziran 2020, Udemy bedava izleme, Günün ücretsiz udemy kursları, Haftanınücretsiz udemy kursları, Udemy ücretsiz kurslar nisan 2020, Udemy ücretsiz kurslar mart 2020, Udemy ücretli kursları ücretsiz indir, Udemy ücretsiz kurslar Donanım Haber, Udemy bedava kurs Alma, Udemy ücretsiz sertifikaBize Destek Olun!

Atakan Lafcı

Mottomuz; Sizlere faydalı olacak içerikler sunmak. Sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir